Dożynki w Grodysławicach

W niedzielę 29 sierpnia br. odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Grodysławicach.

Uroczystości rozpoczęto zbiórką wieńców dożynkowych oraz mszą świętą w intencji rolników. Po nabożeństwie, barwny korowód uczestników dożynek wśród których znaleźli się zaproszeni goście: Jarosław Korzeń Wicestarosta, Teresa Semczyszyn Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Dariusz Kozłowski Wójt Gminy Telatyn, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice, Leszek Dmitroca Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, Stanisław Bondyra Kierownik ARiMR w Tomaszowie Lubelskim, przemaszerował na plac przy świetlicy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tradycyjnie odbyło się przekazanie i degustacja chleba z tegorocznych zbiorów.
Okolicznościowe listy w imieniu Jacka Sasina Wicepremiera oraz Henryka Karwana Starosty Tomaszowskiego odczytali: Jarosław Korzeń oraz Teresa Semczyszyn.
Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe z terenu Gminy Rachanie. W programie uroczystości dożynkowych zaplanowano także poczęstunek oraz zabawy i konkursy dla wszystkich uczestników. Nie zabrakło także wystawy rękodzieła twórców ludowych, stoisk gastronomicznych oraz atrakcji dla dzieci.
Gwiazdą wieczoru był zespół VinylBand z autorskim programem pt.”Za czym kolejka ta stoi”.