Spotkania Poetów i Malarzy w Dzierążni

Poetycki festiwal “Chwilo trwaj” w Dzierążni (gm. Krynice) zorganizowano 4 lipca 2021 roku. Była to dwunasta edycja Spotkań Poetów i Malarzy.

W trakcie wydarzenia Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Jacek Wiśniewski – Wójt Gminy Krynice oraz fundator tablicy Norbert Samulak odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę.
Festiwal był okazją do wspomnienia nieżyjących już poetów związanych z dzierążyńskimi spotkaniami: Andrzeja Stechnija i Elżbiety Kawszyniec.
Spotkanie skupiło dwudziestu pisarzy oraz siedmiu malarzy, którzy prezentowali swoje dzieła literackie i malarskie. Na terenie boiska, na którym zorganizowano wydarzenie wyeksponowane były wystawy banerowe poświęcone Powstaniu Styczniowemu oraz postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Niedzielne spotkanie prowadziła Zdzisława Stechnij, oprawę muzyczną zapewniła Kamila Stechnij. Głównym organizatorem Festiwalu jest Jacek Janus.
Plac przygotowała OSP w Dzierążni, poczęstunek KGW w Dzierążni. Festiwal sfinansowali: Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach, Starostwo Powiatowe oraz prywatni sponsorzy.
fot. Andrzej Piwko