Powiat tomaszowski i gmina Jarczów zwycięzcami igrzysk LZS

25 lipca 2021 roku w Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS i VII Letnie Igrzyska Seniorów Województwa Lubelskiego.

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS za nami. Gorąco było nie tylko ze względu na wspaniałą aurę ale i dzięki emocjom które towarzyszyły rywalizacji ekip, które przyjechały do Tomaszowa Lubelskiego. Reprezentacje 34 gmin z 12 powiatów zmierzyły się z sobą w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych, Wiele emocji przyniosły turnieje gier zespołowych – siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, podobnie było w rywalizacji w przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn, konkurencja siłacza i siłaczki w wyciskaniu odważnika również rozgrzewała nie tylko startujących ale i kibiców licznie obserwujących zmagania zawodniczek i zawodników. Po rozegraniu 26 konkurencji w klasyfikacji gmin zwyciężyli reprezentanci Gminy Jarczów rewanżując się za Igrzyska Powiatowe koleżankom i kolegom z Gminy Rachanie, trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z Łaszczowa.
Pierwsza dziesiątka w klasyfikacja gmin XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS – Tomaszów Lubelski 2021:
1. Jarczów
2.Rachanie
3. Łaszczów
4. Telatyn
5. Adamów
6. Sitno
7. Dęblin
8. Zamość
9. Ryki
10. Świdnik
Dzięki dobrej postawie reprezentantów gmin z powiatu tomaszowskiego klasyfikację końcową powiatów otwierają właśnie reprezentanci Powiatu Tomaszowskiego, za nimi Powiat Zamość a na trzecim miejscu uplasował się Powiat Ryki.
Klasyfikacja końcowa powiatów XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS – Tomaszów lubelski 2021:
Tomaszów Lubelski
Zamość
Ryki
Parczew
Łęczna
Świdnik
Kraśnik
Biała Podlaska
Włodawa
Łuków
Hrubieszów
Krasnystaw
Impreza pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego poza rywalizacją sportową byłą również okazją do uczczenia 75 lat LZS oraz 400 lat nadania praw miejskich Tomaszowa Lubelskiego.
mat. lzs.lublin.pl

Katolickie Radio Zamość: