Uroczystości rocznicowe

W niedzielę, 27 czerwca 2021 roku odbyły się miejskie uroczystości z okazji 41. rocznicy pierwszych protestów robotniczych w filii WSK Świdnik w Tomaszowie Lubelskim.

Uroczystości rozpoczęły się mszą pod przewodnictwem ks. prałata Czesława Grzyba w Sanktuarium Matki Boże Szkaplerznej. Po mszy zapalono znicze przy kolumnie pamięci na terenie sanktuarium. Następnie delegacje udały się na Rynek przed pomnik NSZZ Solidarność, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. W uroczystościach udział wzięli Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń – Wicestarosta oraz Jacek Pawłucki – Członek Zarządu Powiatu.
Organizatorami uroczystości byli Burmistrz Miasta oraz NSZZ Solidarność oddział Tomaszów Lubelski.