Witaj, majowa jutrzenko

Witaj, majowa jutrzenko.
W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tomaszowie Lubelskim odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne. Skromniejsze niż zwykle obchody spowodowane zachowaniem reżimu sanitarnego, zapoczątkowała zbiórka przybyłych uczestników na placu przy Tomaszowskim Sanktuarium. Po okolicznościowym wystąpieniu Wojciecha Żukowskiego Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego, rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana w koncelebrze przez: ks. prałata Czesława Grzyba i ks. Jerzego Sopla. Nabożeństwo zostało zakończone odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Po uroczystej modlitwie uczestnicy obchodów udali się pod pomniki: Konstytucji 3 Maja oraz Tadeusza Kościuszki, gdzie w asyście Strzelców JS 2019 Tomaszów Lubelski złożono wieńce.
Na niedzielne uroczystości przybyli: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Andrzej Dmitroca Dyrektor ZDP, Wojciech Żukowski Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Monika Pikuła Kierownik KRUS, Stanisława Koper Dyrektor PUP, Leszek Dmitroca Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, Jacek Pawłucki Dyrektor MPB, Piotr Szumilak Dyrektor SP nr 3, Renata Miziuk Prezes PGKiM, st.bryg. Mirosław Michoński Komendant Powiatowy PSP, delegacja Oddziału Środkowo-Wschodniego NSZZ “Solidarność ” Oddział w Tomaszowie Lubelskim na czele z przewodniczącą Marzeną Chlebowską a także mieszkańcy miasta.