3 Maja w Jarczowie

Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa w Jarczowie, rozpoczęto gminne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie uczestnicy uroczystości wraz z przybyłymi delegacjami uroczyście przemaszerowali pod kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce. Powiat Tomaszowski reprezentowali: Dariusz Czop Sekretarz Powiatu oraz Grażyna Murjas Skarbnik Powiatu. W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele władz gminnych w osobach: Tomasza Tyrki Wójta Gmina Jarczów, Michała Patrona Przewodniczącego Rady Gminy, Pawła Mroczkowskiego Zastępcy Wójta Gminy Jarczów, Jolanty Zawiślak Dyrektora SP w Jarczowie oraz Anny Mazurek Dyrektora Gminnego Przedszkola.