Uczcili pamięć pomordowanych

1 kwietnia 2021 roku przypada 77. rocznica mordu jakiego dokonali ukraińscy nacjonaliści spod znaku OUN – UPA na mieszkańcach Poturzyna. W związku z zagrożeniem pandemicznym, uroczyste upamiętnienie pomordowanych mieszkańców nie było możliwe. Jednak o tragicznych wydarzeniach z kwietnia 1944 roku, jakie miały miejsce na poturzyńskiej ziemi nie zapomniano.W dniu 31 marca br. pamięć poległych uczczono Mszą Świętą, którą odprawił ks. Jerzy Rzeszowski proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Nowosiółkach. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy pomniku ku czci pomordowanych. Na uroczystości przybyli: Jarosław Korzeń Wicestarosta, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Kozłowski Wójt Gminy Telatyn, Dariusz Dziedzic Radny Gminy, Elżbieta Sławińska sołtys Poturzyna oraz kilkuosobowa grupa mieszkańców miejscowości.