Uroczystości patriotyczne w Tarnoszynie

W niedzielę 21 marca 2021 roku w Tarnoszynie gm. Ulhówek odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę mordu na mieszkańcach tej miejscowości .To właśnie w Tarnoszynie 77 lata temu ukraińscy nacjonaliści okrążyli wieś i wymordowali kilkudziesięciu mieszkańców a domy spalili. Ludobójstwo dokonane na ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich podczas II wojny światowej było jedną z najstraszniejszych zbrodni w historii narodu polskiego. Uroczystości, które od wielu lat odbywają się w Tarnoszynie, to hołd ofiarom ludobójstwa polskiego, to hołd poległym, którzy zostali zamordowani tylko dlatego, że byli Polakami. Następnie, miejscowy proboszcz, ks.Władysław Gudz odprawił w intencji Ojczyzny oraz ofiar Mszę Świętą. Po zakończeniu liturgii w procesji wszyscy udali się pod pomnik upamiętniający ofiary mordu, gdzie nastąpiło złożenie wieńców. Na obchodach obecne były poczty sztandarowe m.in.: miejscowych straży pożarnych oraz poczet sztandarowy NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych reprezentowany przez Wiesława Cielicę. Na uroczystości przybyli także: Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski,Piotr Szumilak Dyrektor Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym,Wiesław Cielica wiceprzewodniczący Rady Powiatu,Daniel Wojnar Radny Gminy Ulhówek,Łukasz Kłębek Wójt Gminy Ulhówek, przedstawiciele Stowarzyszenia RCM,Mariusz Lisecki z-ca przewodniczącego Izb Rolniczych w Tomaszowie Lubelskim, a także mieszkańcy miejscowości.