Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszy w biegach narciarskich /20-21 lutego/

W  dniach 20-21 lutego 2021 roku na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim ze startem i metą na stadionie przy Alei Sportowej 8 odbędą się Mistrzostwa  Polski Juniorów i Juniorów Młodszy w biegach narciarskich.

Dodatkowo w  innych kategoriach  wiekowych /senior, młodzik i dzieci/ rywalizacja  przebiegać będzie w ramach cyklu imprez / trzy  edycje tym roku odbyły się w Zakopanem / Narodowego Programu Rozwoju biegów narciarskich o Puchar Grupy Azoty. Te  wszystkie imprezy zaliczane będą również do Lubelskiej Ligi  Roztocze 2021 w biegach narciarskich pod patronatem Marszałka Województwa  Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. 

Na starcie zawodów należy spodziewać ponad 300. zawodników z najlepszych klubów w Polsce. Będą najlepsi w kraju biegacze w kategoriach junior, junior młodszy, młodzik i dzieci. W kategoriach juniorskich wystartuje Kadra Młodzieżowa Polski: niedawni uczestnicy Mistrzostw Świat Juniorów w Vuokoatti.

To będzie wielkie święto narciarstwa młodzieżowego w Polsce. Program przewiduje rozegranie w pierwszym dniu /sobota/ sprintów techniką klasyczną. W kolejnym dniu /niedziela/ zawodnicy pobiegną techniką klasyczną: dystanse od 10 km do 2,5 km w zależności od kategorii wiekowej. Na  zakończenie w poniedziałek /22 lutego 2021 / w ramach MPJ i  MPJ mł. rozegrana zostanie konkurencja TEAM SPRINTÓW.

W sobotę relacje z zawodów, a także informacje o trasach Siwej Doliny oraz o narciarstwie biegowym w Tomaszowie  Lubelskim relacjonować będzie na żywo TVP. Będzie 5 wejść na żywo w  telewizji regionalnej i 3 wejścia w telewizji centralnej.

Wyniki, galerie  zdjęć i inne informacje będzie można pozyskać na stronie www.lozn.org.pl oraz na FB: Lubelski Okręgowy Związek Narciarski.

mat. nadesłany/fot. PAP

Wielki sukces Tomaszowianki!

Monika Skinder – zawodniczka klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 9 lutego 2021 roku w Finlandii wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym.

Skinder w sprincie pokonała o 71 setnych sekundy Szwedkę Moę Hansson. Trzecie miejsce, ze stratą 73 setnych sekundy, zajęła kolejna Polka – Karolina Kaleta.

Monika Skinder Mistrzyni Świata Juniorów stylem klasycznym jadąca na nartach (fot. PAP)