Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego

Henryk Karwan Starosta Tomaszowski uczestniczył w dniu 2 lutego 2021 roku w Konwencie Powiatów Województwa Lubelskiego, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Lublinie. Na spotkanie przybyli starostowie i wicestarostowie z województwa lubelskiego na czele ze Zdzisławem Antoniem Przewodniczącym Konwentu a także: prof. Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki, Lech Sprawka Wojewoda Lubelski ,posłowie na Sejm RP: Jerzy Bielecki, Sławomir Skwarek, Krzysztof Szulowski i Sławomir Zawiślak, Piotr Patkowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz Zdzisław Szwed członek Zarządu Województwa Lubelskiego.
Głównym tematem posiedzenia było omówienie planowanej przez Ministra Zdrowia restrukturyzacji podmiotów leczniczych, w tym szpitali powiatowych. Przybyły Minister Nauki i Edukacji wyjaśnił kwestie niskich subwencji oświatowych. Poruszona została także sprawa drugiego naboru wniosków o wsparcie dla jst w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Fot. LUW/UMWL