Obchody Święta Niepodległości

Warto pamiętać, że Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wydarzenia z 11 listopada 1918 roku.
Tamtego dnia w Warszawie Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, a Niemcy w okolicach Compiègne podpisały zawieszenie broni. Dobiegła końca I wojna światowa, a Polska wróciła na mapę świata. Rozpoczęła się historia II Rzeczypospolitej.
Pomimo obostrzeń związanych z pandemią w dniu dzisiejszym w Tomaszowie Lubelskim odbyły się skromne uroczystości upamiętniające tak ważne Święto Narodowe. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny,która odprawiona została w kościele pw. Św. Józefa. Pod tablicą pamiątkową Ojców Niepodległości, znajdującą się przy budynku Starostwa Powiatowego zapalono znicze. Przybyłe delegacje złożyły także wieńce przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Siwej Dolinie . W uroczystościach wzięli udział: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Jacek Pawłucki Członek Zarządu Powiatu, Mirosław Fus Przewodniczący Rady Miasta, Hubert Bartecki Dyrektor Wydziału Komunikacji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim, Piotr Kielar Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa oraz ks. Grzegorz Chabros proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim.