Laureaci Lider Innowacji 2020 także z Powiatu Tomaszowskiego

Znamy laureatów IV edycji konkursu Lider Innowacji.

Jego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W tym roku to internauci decydowali do kogo powędrują główne nagrody w czterech kategoriach konkursowych. Wśród nagrodzonych znalazły się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a wszystkich wyróżnionych łączą nowoczesne rozwiązania, skuteczne wykorzystywanie unijnego wsparcia oraz działalność na terenie województwa lubelskiego.

Wyniki konkursu poznaliśmy podczas konferencji on-line zorganizowanej przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Liderzy Innowacji łamią powszechny pogląd, że wschód Polski jest nic nie warty. Jest warty – dzięki takim ludziom jak Wy! Dziękując za udział w tej edycji, już dziś zapraszam na nową perspektywę finansową. Będą kolejne pieniądze na innowacje, nowatorstwo i nowe formy wytwarzania” – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Konkurs orgaznizowany był w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wyróżnienia przyznane zostały w czterech kategoriach, zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna.

– „Liderzy Innowacji” to firmy nowatorskie, skutecznie zarządzające innowacjami w swoich branżach, tak na szczeblu lokalnym jak i międzynarodowym. Wyróżnione firmy świadomie korzystają z Funduszy Unijnych, tym samym wpływając na swoją konkurencyjność i rozwój naszego regionu – mówi Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Magdalena Filipek-Sobczak – Liderzy Innowacji to Ambasadorzy Funduszy Europejskich – dodaje.

Finałowa dwunastka

Tegoroczna formuła konkursu została zmieniona. Finałową dwunastkę nominowała Kapituła konkursu, a o wyborze finalistów decydowały kryteria tj.: wpływ firmy na rozpoznawalność województwa, poziom innowacyjności i konkurencyjności oraz wzrost zatrudnienia poprzez realizację unijnego projektu. Pod uwagę brany był także fakt czy jest to firma z tradycjami. Decyzją kapituły do finałowej dwunastki nominowani zostali:

Kategoria Biogospodarka:

 • JG GROUP Sp. z o.o.
 • Antex II sp. z o.o.
 • Przedsiębiorstwo Handlowe „Krautex” Bogusław Domański

Kategoria Medycyna i Zdrowie:

 • BIOMAXIMA S.A.
 • FIZJOMED Anna Świtała
 • GABI-BIS Iwona Szymaniak-Rokita, Sławomir Rokita, Wojciech Dzioba, Piotr Bielecki S.C.

Kategoria Informatyka i Automatyka:

 • AUTO-KOMPLET II Grzegorz Piłat
 • Sigma S.A.
 • STAL-BUD Wiesław Nastaj

Kategoria Energetyka niskoemisyjna:

 • “B 4 BARTECKI” spółka komandytowa
 • Browar Jagiełło Sp. J.
 • Jacek Zabandżała – Serwis Samochodowy BOSCH.

Laureaci konkursu

Zwycięzców konkursu wybrali Internauci, którzy od 5 do 16 października mogli wziąć udział
w głosowaniu za pośrednictwem Facebooka na profilu Lubelskie Fundusze Europejskie. Zwycięzcy IV edycji konkursu Lider Innowacji to:

 • Kategoria Biogospodarka: Antex II Sp. z o.o. za projekt „Uruchomienie produkcji innowacyjnej mieszanki drogowej”
 • Kategoria Medycyna i Zdrowie: FIZJOMED Anna Świtała za projekt „Utworzenie ośrodka rehabilitacji osób z zespołami bólowymi barku w oparciu o metodę Dosage Therapy Concept”
 • Kategoria Informatyka i automatyka: STAL-BUD Wiesław Nastaj za projekt „Udoskonalenie procesu produkcyjnego oraz dywersyfikacja oferty jako rezultat wdrożenia wyników prac B+R w STAL-BUD Wiesław Nastaj
 • Kategoria Energetyka niskoemisyjna: B 4 BARTECKI spółka komandytowa za „Projekt przebudowy i rozbudowy hotelu Laureat w Tomaszowie Lubelskim wraz z miejscami postojowymi, infrastrukturą techniczną i towarzyszącą

Lider Liderów

Ostatnim etapem konkursu był wybór Laureata nagrody specjalnej – Lidera Liderów 2020. Spośród siedemnastu Laureatów dotychczasowych edycji konkursu Kapituła konkursu dokonała wyboru zwycięzcy tego zaszczytnego tytułu. Liderem Liderów została firma Pro-Project Henryk Kartaszyński za projekt Rozwój PRO-PROJECT poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego fantomu Pro-CT mk II do kontroli jakości aparatów tomograficznych.

Fantom ten służy do kontroli jakości urządzeń diagnostycznych stosowanych w tomografii komputerowej. Pro-Project dzięki takim produktom dostarcza zmieniające życie rozwiązania, które poprawiają jakość w branży wyrobów medycznych, dając pacjentom i profesjonalistom pewność prawidłowej diagnostyki. Czyli, dla przykładu, daje pewność, że mammograf nie przegapi małego nowotworu w piersi.

Firma Pro-Project ma siedzibę w Okszowie i jest jedyną w Polsce, która produkuje przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii. Firma jest już światowym potentatem oraz prężnie rozwija się nie tylko na rodzimym rynku, ale także na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte patenty oraz rozległa sieć dystrybucji w ponad 110 krajach oraz mnóstwo wyróżnień za prowadzoną działalność.

Film promocyjny:

mat. rpo.lubelskie.pl