190.Rocznica Powstania Listopadowego

29 listopada przypada 190. Rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. Był to zryw niepodległościowy Polaków skierowany przeciwko Cesarstwu Rosyjskiemu, ówczesnej największej potędze militarnej. W ocenie historyków był to największy wysiłek zbrojny Wojska Polskiego w XIX wieku wśród walk narodowowyzwoleńczych na ziemiach polskich. Powstanie Listopadowe trwało 10 miesięcy.
W dniu dzisiejszym w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji 190. Rocznicy Powstania Listopadowego. Przed nabożeństwem przy Kolumnie Pamięci Powstań na terenie Drogi Krzyżowej zostały zapalone znicze.
W uroczystości wzięli udział: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, ks.prałat Czesław Grzyb, ks. Jerzy Sopel,ks. Grzegorz Chabros, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP Oddział Tomaszów Lubelski oraz przedstawiciele Korpusu Ochrony Pogranicza oddział Tomaszów Lubelski.