Wielki sukces Manufaktury Kulinarnej w Poznaniu !

Podczas trwających w Poznaniu w dniach 28-30 września 2020 roku Targów Polagra Food, “Magia Lubczyku” – tradycyjna przyprawa w płynie BIO wyprodukowana przez “Manufakturę Kulinarną Pod Lasem” Państwa Małgorzaty i Sebastiana Wawrzusiszynów, została nagrodzona jedną z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku- Złotym Medalem MTP. “Magia Lubczyku BIO” wytwarzana jest wyłącznie z certyfikowanych surowców ekologicznych, a metody produkcji są skierowane na minimalne zużycie energii i jak najniższe wytwarzanie odpadów. Inspiracja ideą Zero Waste sprawia, że przyprawa jest ECO FRIENDLY pod każdym względem.
Warto wspomnieć, że do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.
Rodzinna firma „Manufaktura Kulinarna Pod Lasem” Małgorzaty i Sebastiana Wawrzusiszynów została także wyróżniona nagrodą „Srebrny Gryf” Powiatu Tomaszowskiego w 2019 roku za kultywowanie rodzinnych tradycji kulinarnych, wprowadzanie nowych technologii w produkcji garmażeryjnej i dystrybucji produktów roztoczańskich.
Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski gratulując i dziękując firmie „Manufaktura Kulinarna Pod Lasem” za wielką promocję Powiatu Tomaszowskiego towarzyszył naszym wystawcom podczas Targów Żywności Regionalnej i Ekologicznej oraz Targów Polagra Food.