Ponad 10 tys. zł na wózek dla Jakuba Ostasza

W trakcie Charytatywnego Pikniku Rodzinnego, który miał miejsce 23 sierpnia 2020 roku w tomaszowskim parku zebrano ponad 10 tysięcy złotych na zakup wózka dla Jakuba Ostasza z Ulhówka. Piknik zorganizowała Tomaszowska Akademia Sztuk Walki, Fundacja Parasol Roztocza oraz działająca przy niej grupa wolontariuszy “Pomagaj z nami” (m.in.: Renata Miziuk, Piotr Cymbała).

Jakub Ostasz urodził się z rozszczepem kręgosłupa i od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Zakup specjalistycznego wózka ułatwi mu poruszanie się i spełnienie marzeń sportowych, gdyż jest czynnym nagradzanym sportowcem.

Wsparcie i współpraca podczas pikniku: Tomaszowski Dom Kultury, zespół muzyczny High Head, Grupa Zumba pod kierownictwem Beaty Kulczyńskiej, właściciele pokazowych aut.

Konferansjerzy: Renata Tor oraz Wojciech Sobczyński.

Na pikniku obecni byli m.in.: Wojciech Żukowski – Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Jarosław Korzeń – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Grzegorz Gałan – Skarbnik Gminy Tomaszów Lubelski, Halina Paluch – Kierownik Zespołu w Banku PKO BP S.A. Oddział 1 w Tomaszowie Lubelskim.

Podczas pikniku nagrodzono najlepszych zawodników, którzy reprezentowali klub na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata: Maria Lewko, Patrycja Malec, Jakub Dolanowski, Gabriela Kącka, Hanna Kuczma, Patryk Jankowski, Jakub Krawczyk, Jakub Bednarz, Stanisław Kot, Krystian Lentowicz, Maciej Stępora, Aleksander Łapczyński oraz Piotr Sobczyński.

Dodatkowo odbyły się zawody sportowe karate. Najlepszych zawodników nagrodzili pucharami i upominkami: Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego – Jarosław Korzeń oraz Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski – Wojciech Żukowski.

fot. Organizatorzy

Sponsorzy pikniku:

• Urząd Miasta Tomaszów Lubelski
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
  • Gmina Tomaszów Lubelski
  • Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasińskiego
  • PKO Bank Polski
  • Ubezpieczenia Stanisław Palak
  • Skład Budowlany Andrzej Leśny Bełżec
  • Optyk Agnieszka Sobczyńska
  • Bistro Pizza z Kulturą
  • Lokalna Grupa Działania LGD „Roztocze Tomaszowskie”