Pamięć o zamordowanym policjancie !

W sobotę 22 sierpnia 2020 roku w kościele pw. Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim odbyły się uroczystości upamiętnienia 100. rocznicy śmierci Wojciecha Golca, policjanta bestialsko zamordowanego na służbie przez bolszewików w sierpniu 1920 roku. Na Mszy Świętej, którą w intencji funkcjonariusza odprawił ks. Grzegorz Chabros obecni byli Piłsudczycy wraz ze sztandarem ze Związku Piłsudczyków RP Oddział w Tomaszowie Lubelskim oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji także z pocztem sztandarowym. Na uroczystościach Powiat Tomaszowski reprezentował Jarosław Korzeń Wicestarosta, który odczytał list Starosty Tomaszowskiego. W piśmie skierowane zostały podziękowania dla Pana Stanisława Kopra za działania, które doprowadziły do upamiętnienia zamordowanego policjanta oraz dla Pani Stanisławy Koper Dyrektor PUP, osoby która dotarła do rodziny policjanta i pozyskała informacje o życiu zamordowanego. Na uroczystości zjawiło się około 30 osób z rodziny, którzy dziękowali tomaszowskiej społeczności za upamiętnienie i uroczystość. Komenda Powiatowa Policji zobowiązała się do pielęgnowania pamięci oraz grobu zamordowanego policjanta.