Uroczystości odpustowe w Tomaszowie i Nabrożu

Doroczny odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej odbył się 16 sierpnia w Tomaszowie Lubelskim oraz w Nabrożu (gm. Łaszczów).

Sumie odpustowej w Tomaszowie Lubelskim przewodniczył abp Stanisław Wielgus, na pozostałych mszach świętych homilię wygłosił ks. dr Piotr Spyra. W uroczystościach udział wzięli m.in. Dariusz Czop – sekretarz powiatu, Mariusz Kobiałka – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej przy Starostwie Powiatowym, Anna Romanowicz-Łagowska – dyrektor biura Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego, Dariusz Kozłowski – wójt gminy Telatyn.

W Sanktuarium Maryjnym w Nabrożu sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński.
W czasie uroczystości wierni mogli przyjąć szkaplerz karmelitański.

Odpust w Nabrożu już po raz szósty był połączony z Diecezjalną Pielgrzymką Sołtysów. Za ramienia Starosty Tomaszowskiego udział w uroczystościach odpustowych udział wziął Wiesław Cielica – wiceprzewodniczący Rady Powiatu, obecna była również Aleksandra Pietrasz – burmistrz Łaszczowa.