Promocja książki “Od Zamościa po Lwów”

“Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie” to nowa pozycja książkowa, która zainteresuje regionalistów i miłośników historii Pogranicza. 4 lipca w Narolu przed pałacem Łosiów w Narolu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z redaktorami i autorami publikacji.

W trakcie spotkania możliwość rozmowy z autorami, jak również nabycia książki w cenie 43 zł, a po jego zakończeniu – zwiedzenia narolskiego pałacu.


Tak o książce napisał w swej recenzji dr hab. Marek Sioma, prof. UMCS:
Przedstawiona do recenzji praca zbiorowa […] miała pierwotny tytuł „Ponad granicami. Historia i kultura”. Po recenzji wydawniczej uległ on modyfikacji do postaci „Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie”. Nowy tytuł zdecydowanie lepiej oddaje treść publikacji, na którą składają się: wstęp, cztery artykuły naukowe, dziewięć tekstów dotyczących historii rodzinnych i wspomnień, trzy teksty literackie, trzy umieszczone w silva rerum, trzy w sylwetkach, a kolejne trzy w omówieniach prac związanych z regionem „między Zamościem i Lwowem”. Całość wieńczą noty biograficzne autorów/ek, resume w języku angielskim i ukraińskim oraz indeks osobowy […]. Konstrukcja publikacji oddaje ducha książki, poświęconej w dużej mierze Lubyczy Królewskiej, Narolowi i okolicznym miejscowościom. W założeniu jest pozycją „do czytania” i poznania małej ojczyzny, ale zarazem pracą spełniającą kryteria publikacji popularnonaukowej, której wartość dodaną doceni potencjalny czytelnik […].

red. Zdzisław Pizun, Aneta Siemieńska, Ryszard Gawryś, Stowarzyszenie Pasjonatów Ziemi Lubaczowskiej „Tegit et protegit” w Horyńcu Zdroju, Horyniec-Zdrój–Narol–Lubaczów–Tomaszów Lubelski 2020.

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2020

Format: 17,5×25 cm

Ilość stron: 192

Książkę można nabyć:

– w wydawnictwie „Tegit et protegit” https://www.facebook.com/TegitEtProtegit/
– w redakcji „Historii Regionu” https://www.facebook.com/Historia-Regionu-Tomasz%C3%B3w-Lubelski-Be%C5%82z-Rawa-Ruska-216532571884064/
– w księgarni Fundacji Rozwoju KUL w Lublinie https://kul.com.pl/od-zamoscia-po-lwow-szkice-historyczne-i-literackie-red-zdzislaw-pizun-aneta-siemienska-ryszard-gawrys?fbcl
– w Tomaszowie Lubelskim https://sklep.roztocze.com/glowna/1321-od-zamoscia-po-lwow.html