Podsumowanie konkursu kulinarnego

W Urzędzie Gminy Telatyn w poniedziałek 27 lipca 2020 roku odbyło się wręczenie nagród dla uczestników Powiatowego Konkursu Kulinarnego pt.,,Gotowanie z mamą – kulinarna przygoda…z tradycją w tle!!!. Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Wójt Gminy Telatyn z okazji obchodzonego w maju Dnia Matki oraz w czerwcu Dnia Dziecka. Na konkurs trzeba było przygotować wspólnie jedno z dań do wyboru: albo tradycyjnego dania regionalnego, posiadającego co najmniej 25-letnią, udokumentowaną tradycję produkcji, albo tradycyjną potrawę mięsną, bezmięsną lub ciasto oraz przysłać zdjęcie potrawy.
Nagrody oraz dyplomy dla uczestników konkursu wręczali: Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski oraz Dariusz Kozłowski Wójt Gminy Telatyn. Przedstawiamy nagrodzone duety :
1. Aneta Frąckiewicz i Katarzyna Radecka, Kazimierówka, gm. Tyszowce – Kluski Szare
2. Danuta Piskor i Mateusz Piskor, Telatyn, gm. Telatyn – Kukułcze gniazda
3. Elżbieta Iwanicka – Garbula i Jakub Garbula, Justynówka, gm. Tomaszów Lubelski – Placki Fajerki
4. Karolina Parypa i Wiktoria Parypa, m.Tomaszów Lubelski – Ciasto Tulipan
5. Małgorzata Kuma i Gabriel Kuma, Telatyn, gm.Telatyn – Pasztet z cukinii
6. Marzena Czaplińska i Filip Czapliński, Podhorce, gm.Tomaszów Lubelski
– Kresowe gołąbki z ziemniakami
7. Dorota Skiba i Wiktoria Skiba, Telatyn, gm.Telatyn – Paszteciki, pierożki, cebularze
8. Teresa Kosidło i Zuzanna Ciećko, Telatyn, gm. Telatyn – Torcik truskawkowy
9. Teresa Romańczuk i Martyna Romańczuk, Łykoszyn, gm.Telatyn – Ciasto Malinowa Chmurka
10. Teresa Sachajko i Izabela Sachajko, Polany, gm. Krynice – Obwarzanki
11. Marta Dudzińska i Oliwia Dudzińska, m. Tyszowce – Ciasto Kinder Mleczna Kanapka
Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich dań podczas Obchodów 100 -lecia Bitwy Warszawskiej, które odbędą się w dniach 15-16 sierpnia 2020 w Tomaszowie Lubelskim lub podczas Dożynek Powiatowych w dniu 23 sierpnia 2020 roku w Łaszczowie.