Otwarcie krytej pływalni

Długo wyczekiwana inwestycja dla mieszkańców miasta i powiatu tomaszowskiego 17 lipca 2020 roku została oficjalnie otwarta.

W wydarzeniu uroczystej inauguracji krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim wzięli udział: Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Michał Mulawa Wicemarszałek, Robert Gmitruczuk Wicewojewoda, parlamentarzyści: Posłowie na Sejm RP Tomasz Zieliński, Sławomir Zawiślak i Beata Strzałka, Jerzy Chróścikowski Senator RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący RP, Grażyna Murjas Skarbnik Powiatu, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Mirosław Fus Przewodniczący RM, insp. Artur Deryło Komendant Powiatowy Policji, st. bryg. Mirosław Michoński Komendant Powiatowy PSP, radni Powiatu Tomaszowskiego, kierownicy jednostek organizacyjnych miasta i powiatu, wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele Zarządu firmy Erbud – wykonawcy budowy basenu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Na kąpiących się czeka duży basen z sześcioma torami i mniejszy rekreacyjny z dwoma. Jest 60 metrowa zjeżdżalnia, która wychodzi poza obiekt basenowy i jest charakterystycznym elementem architektury nowej pływalni. Są pomieszczenia do ćwiczeń czy zabiegów rehabilitacyjnych i sauna.

W dniu dzisiejszym na nowo otwartym obiekcie odbyły się także młodzieżowe zawody w pływaniu o puchar Prezesa Rady Ministrów w którym o palmę pierwszeństwa walczyło 38 dziewcząt i chłopców w wieku od 10 do 18 lat. Zawody zostały zorganizowane przez Stanisława Pryciuka Dyrektora OSiR „Tomasovia” oraz Martę i Pawła Bielców instruktorów pływania.
Zwycięscy zawodnicy otrzymali puchary i medale z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Wicewojewody Roberta Gmitruczuka oraz Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.