Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe nagrodzone

Znamy laureatów zamojskiego półfinału konkursu “Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”.

Zakończył się trzeci półfinał konkursu #KobietaGospodarnaWyjątkowa organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Spotkanie odbyło się 10 i 11 lipca w Zamościu.
Z przyczyny obowiązującego stanu epidemicznego wydarzenie podzielono na dwa dni.
Zamojski półfinał zgromadził łącznie 55 Kół Gospodyń Wiejskich z 5 powiatów: Powiat Zamojski, Powiat Biłgorajski, Powiat Tomaszowski, Powiat hrubieszowski, Powiat Janowski.
Komisja oceniła: 81 szarlotek, 73 potrawy z wykorzystaniem lubelskich jabłek  oraz 143 wyroby rękodzielnicze.
Gospodarzem tego święta Pań z KGW był Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, który w towarzystwie Ewy Szałachwiej – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, nagrodził łącznie 45 wyrobów.
Zamojski półfinał również pokazał jak cenną wiedzę oraz wartości przekazują Panie z Kół Gospodyń Wiejskich kolejnym pokoleniom. Pani rywalizowały w trzech kategoriach:
– konkurs na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek;
– konkurs na najlepsze produkty i potrawy charakterystyczne dla regionu lubelskiego wykonane
z wykorzystaniem lubelskich jabłek;
– konkurs na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie”.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym Kołom.