Tarczobus stacjonował pod Starostwem

Mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy „Tarczobus” stacjonował we czwartek, 25 czerwca 202 roku pod budynkiem Starostwa Powiatowego.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Lubelskim doradzali przedsiębiorcom w jaki sposób korzystać ze środków unijnych przeznaczonych na utrzymanie miejsc pracy. Doradcy pomogą również przy wypełnianiu wniosków o udzielenie pomocy z rządowego programu Tarczy Antykryzysowej.

W Powiatowych Urzędach Pracy przedsiębiorcy mogą uzyskać dwa rodzaje wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej: mikropożyczki (po 5 tys. dla samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców) oraz dofinansowania do wynagrodzeń z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dotychczas w ramach Tarczy Antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim wydatkował na ten cel ok. 18 mln zł. Środki te wspomogły nie tylko przedsiębiorców, ale także pozwoliły na utrzymanie miejsc pracy. Złożony wniosek rozpatrywany jest średnio w przeciągu 3 dni.

O środki w dalszym ciągu można się ubiegać.