Odsłonięcie kolumny pamięci

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim     odbyła się uroczystość odsłonięcia Kolumny Pamięci  poświęconej rzezi wołyńskiej     w 76 rocznicę zbrodni w Zatylu. Fundatorem Kolumny jest Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, Zarząd Powiatu Tomaszowskiego. Mszę Świętą w intencji pomordowanych Polaków odprawili Ksiądz Prałat Czesław Grzyb i Ksiądz Kanonik Grzegorz Świtalski. Na uroczystość przybyli: poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Senator RP Jerzy Chróścikowski, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Starosta Zamojski Stanisław Grześko,Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu Monika Żur,Przewodniczący Rady Powiatu Adam Piasecki, Zarząd Powiatu- wicestarosta Jarosław Korzeń,Katarzyna Gucz, Jan Fila, sekretarz Powiatu Dariusz Czop, Skarbnik  Grażyna Murjas, radni Powiatu Tomaszowskiego, kierownicy służb, inspekcji i jednostek organizacyjnych. Starosta Henryk Karwan podczas Mszy Świętej odczytał list od wicepremiera Jacka Sasina nadesłany z okazji odsłonięcia kolumny.  Kolumna pamięci rzezi wołyńskiej jest 19 kolumną, które znajdują się na terenie drogi krzyżowej przy Sanktuarium.