Krajobraz po burzy

Połamane drzewa i słupy, zerwane dachy i podtopione ulice -to efekt silnego frontu burzowego, który przeszedł przez powiat tomaszowski w dniu 11 czerwca. Najbardziej ucierpiały gminy: Ulhówek, Łaszczów i Tyszowce.
W dniu 12 czerwca br. Henryk Karwan Starosta Tomaszowski wraz z Lechem Sprawką Wojewodą Lubelskim oraz Sebastianem Paulem Dyrektorem Delegatury LUW w Zamościu, przybyli na miejsca, gdzie straty były największe. Wspólnie z przedstawicielami władz m.in z Andrzejem Podgórskim Burmistrzem Tyszowiec oraz Łukaszem Kłębkiem Wójtem Gminy Ulhówek dokonano wizji lokalnej. Obecnie trwa szacowanie szkód przez komisje gminne.
Wojewoda Lubelski zapewnił mieszkańców, że pomoc finansowa trafi do nich w trybie priorytetowym.