Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Minęło 229 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów – pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie po amerykańskiej.
W dniu 3 maja 2020 r. w Tomaszowie Lubelskim ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w Polsce uroczystości patriotyczne odbyły się z ograniczoną liczbą osób. Msza Święta w intencji ojczyzny została odprawiona w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, przez ks. prałata Czesława Grzyba. Na Rynku Wielkim pod pomnikiem poświęconym Konstytucji 3 Maja wieńce złożyli: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Piotr Babiarz Przewodniczący Rady Gminy Tomaszów Lubelski oraz Stanisław Koper przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP/oddział w Tomaszowie Lubelskim.