Konkurs “Jak mogę pomóc pszczołom”?

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu mamy specjalne „domowe” zadanie. Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego gorąco zachęcamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Poproście rodziców, aby poczytali Wam o tych małych owadach, a następnie samodzielnie narysujcie lub namalujcie odpowiedź na konkursowe pytanie. Na Wasze prace (wraz z kartą zgłoszenia) czekamy do 25 maja 2020 r. Do zwycięzców trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł.

Pamiętajcie, praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

A jeśli zastanawiacie się, co możecie zrobić dla naszych małych bzykających przyjaciół, to zajrzyjcie na stronę www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieściliśmy dla Was kilka materiałów z podpowiedziami, w tym cykl filmików o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które co prawda powstały z myślą o nauczycielach, ale które z pewnością doskonale będą mogli wykorzystać do wspólnej zabawy także Wasi rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) prosimy przesyłać do dnia 25 maja 2020 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsc – dwie nagrody o wartości do 1000 zł każda,
  • laureatów 2. miejsc – dwie nagrody o wartości do 800 zł każda,
  • laureatów 3. miejsc – dwie nagrody do 600 zł każda.

Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Kontakt: Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail: pszczola@lubelskie.pl.

Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w LublinieKuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu).

Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

do-pobraniaDO POBRANIA

 

mat. UMWL