Sukcesy tomaszowskich narciarzy

Mistrzostwa Polski Młodzików – Wołosate – 27-29 lutego 2020 roku.

Po historycznych sukcesach na OOM Śląsk 2020, gdzie juniorzy  z Tomaszowa Lubelskiego wygrali zdecydowanie klasyfikację klubową, zdobywając 7 medali, przyszedł czas na młodzików. W najważniejszych zawodach sezonu dla tej kategorii wiekowej Mistrzostwach Polski Młodzików, które kilkakrotnie przenoszone ostatecznie odbyły się w dniach 27-29 lutego 2020 roku na trasach zastępczych w Wołosate /Bieszczady/ zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wygrali klasyfikację klubową /785 pkt przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 623 pkt i UKS Regle Kościelisko 607 pkt/ i zdobyli łącznie 8 medali.

Indywidualnie medale zdobyli: Szymon Bełz złoty stylem klasycznym i srebrny stylem dowolnym. Emil Koper – złoty medal stylem dowolnym oraz w najmłodszej kategorii dziewczynek Julia  Danielkiewicz brązowy stylem klasycznym i złoty stylem dowolnym.  W biegach sztafetowych zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal. Zdecydowane  zwycięstwa o prawie cztery minuty odnieśli młodzicy w składzie: Szymon Bełz, Bartosz  Kita, Maciej Dubas i Emil Koper oraz chłopcy w  składzie: Antoni Żółkiewski, Michał Nizio, Dominik Kowalczuk i Damian Muca. W  kategorii młodziczek nasze  zawodniczki zdobyły brązowy medal w składzie: Weronika Łysko, Karolina Kuć, Kamila Harbuz i Weronika Juzeluk. 

Wyniki zawodników podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Ogólnopolskich Mistrzostwach UKS-ów w dniach 27-29.02.2020 rok w  Wołosate /Bieszczady/.

  1. Szymon Bełz – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – złoty medal MPM w  stylu klasycznym, srebrny w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  2. Emil Koper – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Zakopane – 9 miejsce w MPM w  stylu klasycznym, złoty medal w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  3. Bartosz Kita – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 5 miejsce MPM w  stylu klasycznym, 4 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  4. Maciej Dubas – ZS Nr 1 Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w  Tomaszowie  Lubelskim – 16 miejsce MPM w stylu klasycznym,  6 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  5. Wojciech Nieścior – ZS Nr 1 Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w  Tomaszowie  Lubelskim – 16 miejsce MPM w  stylu klasycznym,  15 miejsce w stylu dowolnym.
  6. Karolina Kuć – SP Nr  2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim –  16 miejsce stylem klasycznym, 10 miejsce  stylem dowolnym i  brązowy medal w biegu sztafetowym.

7. Kamila Harbuz – ZS Nr 1 Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w  Tomaszowie  Lubelskim – 29                  miejsce MPM w  stylu klasycznym ,  24 miejsce w stylu dowolnym i  brązowy medal w biegu sztafetowym.

  1. Martyna Więcławek -SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim–  33 miejsce stylem klasycznym, 26 miejsce  stylem dowolnym
  2. Antoni Zółkiewski – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 8 miejsce MPM w  stylu klasycznym , 9 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  3. Michał Nizio – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 10 miejsce MPM w  stylu klasycznym, 10 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  4. Damian Muca – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 17 miejsce MPM w  stylu klasycznym, 11 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  5. Dominik Kowalczuk – SP Nr 1  im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim – 21 miejsce MPM w  stylu klasycznym, 17 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  6. Weronika Łysko – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 18 miejsce MPM w  stylu klasycznym, 7 miejsce w stylu dowolnym i złoty medal w sztafecie.
  7. Weronika Juzeluk – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 27 miejsce MPM w  stylu klasycznym , 11 miejsce w stylu dowolnym i brązowy medal w sztafecie.
  8. Sandra Kawka – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – 42 miejsce MPM w  stylu klasycznym i  33 miejsce w stylu dowolnym.

16. Julia Danielkiewicz – SP 3 im. doktora Janusz Petera w  Tomaszowie  Lubelskim – brązowy medal w  stylu klasycznym i złoty medal w stylu dowolnym.

Więcej na www.lozn.org.pl

 

mat. prasowy