100-lecie Bitwy Warszawskiej

100 lat temu, w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku, na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Bohaterskie Wojsko Polskie na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, wspieranym między innymi przez szefa sztabu generalnego – generała Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego, obroniło niepodległość Polski. Zwycięstwo przekreśliło też plany rozszerzenia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. 15 sierpnia 2020 w Tomaszowie Lubelskim zaplanowano uroczyste obchody z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.
26 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące powołania komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. W zebraniu udział wzięli min.: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, wójtowie z gmin (Bełżec, Jarczów, Krynice, Tarnawatka, Telatyn, Rachanie), burmistrz  Łaszczowa, sekretarz miasta Tomaszów Lubelski, skarbnik gminy Tomaszów Lubelski, przedstawiciele duchowieństwa, Związku Piłsudczyków RP/Oddział Tomaszów Lubelski, muzeum, Zespołu Folklorystycznego “Roztocze”, policji oraz nadleśnictwa.

Honorowym Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego został wybrany Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, zaś Przewodniczącym Komitetu uczestnicy spotkania wybrali Henryka Karwana Starostę Tomaszowskiego.