Konwent Powiatów

Henryk Karwan Starosta Tomaszowski uczestniczył w dniu 15 stycznia 2020 roku w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lublinie. Posiedzenie otworzył Zdzisław Antoń Przewodniczący KPWL. Starostowie omówili sprawy bieżące. Gościem zebrania był Lech Sprawka Wojewoda Lubelski. Podczas swojego wystąpienia wojewoda mówił m.in. o współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz o projektach i planach rządowych dotyczących działalności jednostek samorządu terytorialnego, w tym o sztandarowych programach jak Fundusz Dróg Samorządowych czy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Lech Sprawka wspomniał też o współpracy administracji rządowej i samorządowej w sytuacjach kryzysowych, odwołując się do ostatnich działań starosty lubartowskiego związanych z wykryciem ognisk ptasiej grypy w gminie Uścimów.
Wojewoda zapowiedział również w rozmowie ze starostami, że będzie chciał jeszcze bardziej usprawnić i ulepszyć pracę urzędu wojewódzkiego.