Uroczystości patriotyczne w Siemierzu

Pamięć pomordowanych przez hitlerowców mieszkańców Siemierza, od wielu lat łączy lokalną społeczność przy organizacji uroczystych obchodów tej tragicznej i jakże bolesnej karty z życia miejscowości. Dnia 1 grudnia 2019 roku w kościele filialnym w Siemierzu p.w. Świętego Antoniego, odbyła się uroczystość upamiętniająca 76. rocznicę tragicznych wydarzeń grudnia.Uroczystą Mszę Świętą w intencji poległych odprawił ks. Bogdan Jaworowski, proboszcz parafii w Wożuczynie. Żywa pamięć tamtych wydarzeń została wypowiedziana w akademii patriotycznej zaprezentowanej przez miejscową młodzież szkolną .Honorowym gościem był Kazimierz Seń z Siemnic, który był świadkiem wojennej rzeczywistości.
Na patriotyczne uroczystości przybyli: Jerzy Chróścikowski Senator RP, Teresa Semczyszyn Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Stanisław Bondyra Kierownik ARiMR w Tomaszowie Lubelskim, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice, gospodarze oraz organizatorzy uroczystości: Roman Miedziak Wójt Gminy Rachanie, Wiesław Pałczyński Przewodniczący RG, Agata Niedziółka Sekretarz Gminy Rachanie, Justyna Mańkut Skarbnik Gminy, mieszkańcy gminy oraz OSP w Siemierzu, delegacje z pocztami sztandarowymi: Piłsudczyków, Tomaszowskiego Szwadronu im. I Pułku Korpusu Ochrony Pogranicza z Tomaszowa Lubelskiego, młodzieżowej grupy rekonstrukcyjnej i Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich Gminnego Koła w Krynicach. Delegacje złożyły wieńce i znicze pod tablicą pamiątkową poświęconą pomordowanym.