Konkurs Pieśni Patriotycznej

29 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej pn.” Historia Polski Pieśnią Pisana”. Do zmagań przystąpiło 21 uczniów ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu tomaszowskiego. Laureatów wyłoniło jury w składzie:Maria Bielak, Iwona Sawiak i Piotr Giska:
I miejsce- Amelia Knap SP Machnówek oraz Wojciech Wilczyński SP Nr 1 Tomaszów Lubelski
II miejsce- Aleksandra Wójtowicz SP Nr 1 Tomaszów Lubelski
III miejsce- Aleksandra Mazur SP Nr 2 Tomaszów Lubelski
W konkursie przyznana także pięć wyróżnień: Martyna Rebizant SP Lubycza Królewska, Martyna Majdanik SP Ulhówek, Wiktoria Syndyka SP Horyniec, Zuzanna Żurawska SP Jarczów oraz Lena Kulczyńska SP Nr 3 Tomaszów Lubelski. Na wydarzenie przybyli: Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, Marek Łuszczyński burmistrz Lubyczy Królewskiej, Mariusz Lewko Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej, Stanisława Koper Dyrektor PUP, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice, Stanisław Koper Prezes Oddziału Związku Piłsudczyków RP/o Tomaszów Lubelski, Jerzy Garbacz Dyrektor SP w Lubyczy Królewskiej, kpt. SG Łukasz Będziejewski z PSG w Lubyczy Królewskiej oraz opiekunowie, którzy przybyli z uczniami.