“Złote Gody” w Krynicach

Jedenaście par małżeńskich z gminy Krynice obchodziło dniu dzisiejszym, 7 listopada 2019 roku szczególny jubileusz – Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Uroczyste obchody rozpoczęto Mszą Świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia NMP w Dzierążni, którą sprawował ks. Czesław Gołdyn. Prezydenckimi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: : Świderek Eugeniusz i Janina, Palonka Romuald i Krystyna, Kudełko Tadeusz i Teresa, Zaleski Tadeusz i Anna, Dumicz Kazimierz i Zofia, Soroka Kazimierz i Zofia, Śmiech Waldemar i Danuta, Ciećko Tadeusz i Helena, Gałka Wiktor i Elżbieta, Gniwek Maria i Leopold, Drabik Jan i Teresa. W uroczystości wzięli udział: Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, który wręczył Jubilatom kwiaty oraz dyplomy gratulacyjne, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice, Bogumiła Dziubińska Przewodnicząca Rady Gminy Krynice, Agnieszka Michalczuk Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krynicach oraz członkowie rodzin szanownych jubilatów. Małżonkowie i ich goście uczcili jubileusz okolicznościowym tortem, a w części artystycznej wystąpił Ludowy Zespół Śpiewaczy „Pojednanie” pod kierunkiem Marii Smoląg.