Posiedzenie Rady Powiatowej LIR

W dniu dzisiejszym, 6 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyło się posiedzenie delegatów Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej. Posiedzenie otworzył przewodniczący Rady Powiatowej LIR Piotr Kielar. Głównymi tematami, które zostały poruszone na dzisiejszym posiedzeniu to : stan hodowli świń, modernizacja gospodarstw rolnych oraz szkody łowieckie. Janina Wojtas Powiatowy Lekarz Weterynarii omówiła kwestię stanu hodowli świń na terenie powiatu tomaszowskiego oraz wymagania weterynaryjne dot. tej hodowli. Krzysztof Skrzypczuk Zastępca Kierownika Biura Wsparcia Inwestycyjnego ARiMR w Lublinie przedstawił temat „Modernizacji gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” obszar nawadniania w gospodarstwie. Zagadnienie szkód łowieckich zobrazował Piotr Bundyra łowczy Koła Łowieckiego „Bażant” w Lubyczy Królewskiej. Spotkanie zakończono dyskusją oraz ustaleniami. W posiedzeniu wzięli udział: Katarzyna Gucz Urzędujący Członek Zarządu, Anna Romanowicz- Łagowska Dyrektor Biura Poselskiego Tomasza Zielińskiego, Stanisław Bondyra Kierownik ARiMR w Tomaszowie Lubelskim oraz delegat do walnego zgromadzenia LIR, Antoni Skura Wiceprezes LIR oraz Janusz Skrzypek Członek Zarządu LIR.