Patriotycznie w Lubyczy Królewskiej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lubyczy Królewskiej rozpoczęły się od zbiórki pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości pod Szkolą Podstawową im. gen. Nikodema Sulika. Po Mszy Świętej za Ojczyznę uczniowie z Samorządowego Przedszkola w Lubyczy Królewskiej, zaprezentowali okazjonalny montaż słowno-muzyczny. W uroczystym korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Strażacką przy OSP w Lubyczy Królewskiej, uczestnicy przemaszerowali pod pomnik poświęcony poległym za Ojczyznę. Wieniec w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Tomaszowskiego złożyli: Katarzyna Gucz Urzędujący Członek Zarządu oraz Radny Powiatu Tomaszowskiego Ryszard Wąsacz.
Dla uczczenia 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zorganizowano III już Bieg Niepodległościowy a w godzinach wieczornych w świetlicy w Lubyczy Królewskiej wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne.
Fot. Urząd Miejski w Lubyczy Królewskiej