Patriotycznie w Jarczowie

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Jarczów rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Jarczowie. Następnie przemaszerowano pod kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Dalsza część obchodów odbyła się w Samorządowym Ośrodku Kultury. Na artystycznej scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarczowie oraz gminne zespoły śpiewacze. Koncert patriotyczny wykonały: Jarczowianki, Honoratki, Złoty Kłosy, Malwy, Wierszczyckie Echo, Czerwona Jarzębina oraz Chór “Bojary”. W uroczystościach patriotycznych wzięli udział m.in. Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, Tomasz Tyrka Wójt Gminy Jarczów, Paweł Mroczkowski Zastępca Wójta Gminy Jarczów, Katarzyna Dziura Dyrektor SOK, przedstawiciele jednostek OSP oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Jarczów.