Marszałkowie Województw podpisali porozumienie

Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski uczestniczył w dniu 22 listopada 2019 r. w V Transgranicznym Forum Turystyki pt. “Smak miejsc – czyli kulinaria w turystyce ” zorganizowanym w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej k. Lubaczowa.

Forum wypełniły wystąpienia i prezentacje specjalistów zajmujących się szeroko rozumianymi kulinariami oraz ich wykorzystaniem w promocji regionów. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: Hubert Gonera (Rola produktów regionalnych w wyborze turystycznych podróży), Łukasz Łuczaj („Dzika kuchnia”) czy Bartosz Wilczyński (Enoturystyka).

Integralną częścią spotkania było „Gotowanie na żywo”. Poprowadził je Jarosław Uściński, jeden z najbardziej utytułowanych polskich szefów kuchni, który zaprezentował m.in. dania kuchni kresowej.

Podczas Forum nastąpiło także uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Władysławem Ortylem Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Jarosławem Stawiarskim Marszałkiem Województwa Lubelskiego o współpracy przy promocji marki “Roztocze “.

fot. UMWL