Śpiewali patriotycznie

W sobotę 10 listopada 2019r. w sali teatralnej Tomaszowskiego Domu Kultury odbył się XII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Na tomaszowskiej scenie wystąpiły m.in. zespoły: Tomaszowska Kapela Podwórkowa, Sopocka Nuta, Jaśmin, Płomień, Sonata, Lawenda, Harmonia, Tarnina, Jawor, Marase, Bell Canto oraz Vocantes. Gościnnie na scenie zeprezentował się również zespół artystów „Wjesełka” z Wasylkowa na Ukrainie.
Podczas wydarzenia odbyła się licytacja obrazu stworzonego przez artystów XII Międzynarodowego Pleneru Malarstwa „Barwy Roztocza”. Roman Rak, właściciel firm Roztocze i WSK, wylicytował obraz upamiętniający rok moniuszkowski za kwotę 4800 złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na dalsze leczenie podopiecznego Fundacji Parasol Roztocza – pięcioletniego Mateusza Gardiasa. Na XII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Legionowej przybyli m.in. Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, Dariusz Krech Dyrektor TDK oraz Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski , którzy wręczyli artystom dyplomy gratulacyjne.