Jubileusz Powiatu Hrubieszowskiego

Powiat Hrubieszowski w dniu 28 września 2019 roku obchodził Jubileusz 590-lecia swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej w kościele pw. Świętego Mikołaja w Hrubieszowie. Dalsza część obchodów odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury gdzie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.
Podczas wydarzenia z rąk Prezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, Starosty Hrubieszowskiego Maryli Symczuk oraz Przewodniczącej Rady Powiatu Anety Karpiuk, zostały wręczone medale “Zasłużony dla Powiatu Hrubieszowskiego” . Podczas Uroczystej Gali można była także obejrzeć, krótki film „Hrubieszów – Stąd Pochodzę”, który został udostępniony dzięki uprzejmości 91 Frames: Macieja Telickiego, Pawła Tujaka oraz Jakuba Tujaka. W efektownym materiale, autorzy pochodzący z Hrubieszowa, ujęli piękno i wyjątkowość powiatu.
Wydarzenia objęte zostały Honorowymi Patronatami Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.
Powiat Tomaszowski reprezentował Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, który wręczył list gratulacyjny oraz upominki.