Uroczystości patriotyczne

Uroczystości patriotyczne z okazji 80- tej rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim rozpoczęły się już w piątek 13 września sesją historyczną pn. “Ocalić od zapomnienia “. Wykładów można było wysłuchać w auli Centrum Edukacyjno- Kongresowego KULu w Tomaszowie Lubelskim. W sobotę 14 września odbył się VIII Półmaraton Tomaszowski pamięci Żołnierzy Września 1939. W kościele NSPJ pod przewodnictwem ks. Czesława Grzyba i ks. Jerzego Sopla odprawiono Mszę Świętą w intencji poległych Obrońców Ojczyzny. Uczestnicy obchodów złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 i na cmentarzu wojennym 1939 a także przy grobie gen. Tadeusza Piskora. W uroczystościach patriotycznych wzięli udział m.in Jacek Sasin Wicepremier RM, Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Mirosław Fus Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski, Leszek Dmitroca Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, bryg. Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP, kom. Bogdan Kulas Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, Barbara Piskorska Powiatowy Inspektor Sanitarny, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta i powiatu.
Zwieńczeniem uroczystości będzie niedzielna rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem Lubelskim, która odbędzie się o godzinie 12:00 w Dąbrowie Tomaszowskiej.