“Tomaszowskie za okupacji”

W sali reprezentacyjnej Urzędu Miasta (dawny Sejmik Powiatowy) w dniu 16 września 2019 roku odbyła się promocja II wydania książki “Tomaszowskie za okupacji“.

Publikacja ta zawiera relacje partyzantów z czasów II wojny światowej zebrane przez doktora Janusza Petera (1891-1963), cenionego regionalistę i lekarza. Wydarzenie zorganizowało Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dra Janusza Petera. Na okoliczne wydarzenie przybyli m:in: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Leszek Dmitroca Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, ks. Dariusz Wasiluk z Cerkwi Prawosławnej pw. św Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie lubelskim oraz mieszkańcy miasta.

Książkę Janusza Petera “Tomaszowskie za okupacji” można zakupić w siedzibie Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. dra Janusza Petera w każdy czwartek godzinach 11-14.
Telefon do kontaktu 600 199 530, adres e-email: tekaregionalna@gmail.com

fot. fb/Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP/Magdalena Tereszczuk