Przeszukania lasów

W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyło się spotkanie dotyczące planu przeszukiwania części terenu Powiatu Tomaszowskiego w celu ujawnienia zwłok padłych dzików.
W spotkaniu zorganizowanym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii uczestniczyła Pani Katarzyna Gucz- członek Zarządu Powiatu, a także przedstawiciele Nadleśnictwa , komendy Powiatowej Policji, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień. Ustalono, że w dniach 9-11 września w godz. 9.00-14.00 przeszukane zostaną obszary leśne w gminach Bełżec, Lubycza Królewska i Tomaszów Lubelski:

9 września 2019r.- Potoki (obszar gminy Lubycza Królewska)

10 września 2019r.- Żyłka (obszar gmin Bełżec i Lubycza Królewska)

11 września 2019 r.- Pasieki (obszar gminy Tomaszów Lubelski)

W przeszukaniach uczestniczyć będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśniczy z lasów państwowych i niepaństwowych. W dniach przeszukań obowiązuje zakaz wstępu do lasów. Mieszkańcy, którzy odnajdą padłe dziki lub inną zwierzynę proszeni są o pilne zgłaszanie takich przypadków do lekarzy weterynarii, leśników lub do Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim(tel. 846658611)