Konferencja “Zawodowy strzał w 10!”

20 września 2019 roku w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się konferencja pn. „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”.

W wydarzeniu weźmie udział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Ramowy harmonogram wydarzenia:

• Wizyta Ministra Edukacji Narodowej p. Dariusza Piontkowskiego w Tomaszowie Lubelskim  w dniu 20 września 2019 r. rozpoczyna się o godz. 10.30 złożeniem wieńców/kwiatów przy pomniku gen. Tadeusza Piskora na Cmentarzu Wojennym przy ul. Lwowskiej  (skrzyżowanie z ul. mjr. Bartłomowicza).

• Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski bierze udział tylko w I części konferencji (hala sportowa przy II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 3); ok. godz. 11.50 wraz z towarzyszącymi mu osobami (poseł na sejm RP członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży p. Tomasz Zieliński, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Tomaszowski) przemieszcza się do zakładu pracy wspierającego szkołę w realizacji kształcenia zawodowego, gdzie weźmie udział w uroczystości wręczenia stypendiów i nagród pracodawcy dla uczniów klas patronackich (RST „Roztocze”, ul. Zamojska 42, 22-600 Tomaszów Lubelski).

• Około godz.  12.30 Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski (wraz z towarzyszącymi mu osobami) powraca na teren Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 7, by uczestniczyć  w przygotowanych dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych prezentacjach zawodów, w których kształcą szkoły branżowe i technika funkcjonujące na terenie powiatu tomaszowskiego.

• Briefing prasowy zaplanowano ok. godz. 12.50 na terenie warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 7.