Dożynki Wojewódzkie w Radawcu

Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbyły się na lotnisku w Radawcu, w niedzielę 8 września br. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.Obchody wojewódzkiego Święta Plonów rozpoczął tradycyjny korowód wieńców dożynkowych. Gospodarze uroczystości: Przemysław Czarnek wojewoda lubelski, Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego oraz Zdzisław Antoń starosta lubelski przywitali przedstawicieli gmin i powiatów niosących dary pól oraz przybyłych gości.Ważną częścią obchodów była Msza Święta sprawowana w intencji rolników przez bpa Józefa Wróbla. Powiat Tomaszowski reprezentowali: Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski wraz z Teresą Semczyszyn Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu oraz paniami z KGW: Nabróż, Huta Tarnawacka oraz Brzeziny. “Nabrożanki” za swój wieniec zdobyły II miejsce a wieńce pań z KGW Brzeziny i Huta Tarnawacka uzyskały wyróżnienie oraz nagrody pieniężne. Serdecznie gratulujemy !