Dożynki gminne w Szlatynie

Ostatnie dożynki w powiecie tomaszowskim odbyły się 1 września 2019 roku w Szlatynie (gmina Jarczów).

Mszę Świętą w intencji rolników oraz ich pracy odprawił proboszcz parafii pw. św. Anny w Gródku ks. Mieczysław Szynal. Uroczystym przemarszem dożynkowym przeniesiono się na plac boiskowy gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wszystkich uczestników powitał gospodarz wydarzenia Tomasz Tyrka Wójt Gminy Jarczów. Wśród zaproszonych gości byli m.in Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, Anna Romanowicz-Łagowska Dyrektor Biura Poselskiego Tomasza Zielińskiego, Barbara Piskorska Powiatowy Inspektor Sanitarny, ppor. SG Marcin Kozłowski z Placówki SG w Lubyczy Królewskiej, Sławomir Zawiślak Poseł na Sejm RP, Aleksandra Pietrasz Burmistrz Łaszczowa, Paweł Mroczkowski Zastępca Wójta Gminy Jarczów, Marzena Czubaj-Gancarz Wójt Gminy Tomaszów lubelski, Andrzej Adamek Wójt Gminy Bełżec oraz Adam Puchajda przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego.

Na artystycznej scenie zaprezentowali się: Kapela Bełżecka, zespół “Tamburino”, zespół ” Gdzie diabeł nie może” oraz dzieci z Samorządowego Ośrodka Kultury z Jarczowa. Nie zabrakło specjałów lokalnej kuchni przygotowanych przez KGW z terenu gminy, strażackiej grochówki oraz stoiska myśliwskiego. Atrakcją przygotowaną dla najmłodszych było malowanie buziek oraz dmuchane zjeżdżalnie. Dożynki zakończyła zabawa z zespołem BRAVO.

fot. SOK Jarczów