Dożynki gminne w Polanówce

Gospodarzem tegorocznych dożynek w gminie Krynice było sołectwo Polanówka. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto barwnym,ludowym korowodem dożynkowym. Odprawiono Mszę Świętą w intencji rolników oraz poświęcono wieńce dożynkowe. Podczas uroczystości dożynkowych odbył się już po raz II Krynicki Jarmark Kultury Ludowej. Były regionalne stoiska promujące lokalną kuchnię a także przegląd piosenki ludowej . Na scenie zaprezentowali się m.in Tomaszowska Kapela Podwórkowa, zespół” Wójtowianie ” z Krasnobrodu a także lokalne zespoły ludowe. Na zaproszenie gospodarza uroczystości Jacka Wiśniewskiego Wójta Gminy Krynice przybyło wielu gości m.in. Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, ks .prał. Czesław Grzyb dziekan dekanatu Tomaszów Północ, Dariusz Kozłowski Wójt Gminy Telatyn, Piotr Pasieczny Wójt Gminy Tarnawatka, Marek Łuszczyński Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Jan Fila oraz Jacek Pawłucki Członkowie Zarządu Powiatu, Dariusz Krech Dyrektor TDK i Stanisław Bondyra Kierownik ARiMR w Tomaszowie lubelskim .