50 lat OSP w Rybnicy

W niedzielne popołudnie, 29 września druhowie z jednostki OSP w Rybnicy świętowali Jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczystym przemarszem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Łosińca z udziałem pododdziałów, pocztów sztandarowych, władz gminnych i powiatowych, oraz mieszkańców udano się pod budynek remizy w Rybnicy. Mszę Świętą w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Suścu, ks. Andrzej Niedużak. Rys historyczny jednostki przedstawił dh Zbigniew Brodowski. Podczas uroczystości jubileuszowych wręczono także medale oraz odznaki dla zasłużonych strażaków. Na artystycznej scenie dla uświetnienia obchodów wystąpiły zespoły ludowe z terenu gminy Susiec : „Szumy”, „Parzanki” oraz „Sopocka Nuta”. Nie zabrakło strażackiej grochówki oraz wspólnego biesiadowania. Na uroczystości przybyli m.in.: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, bryg. Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP, st.bryg. w st. spocz. Stanisław Kielech , dh Kazimierz Organista Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, insp. Artur Deryło Komendant Powiatowy Policji, kom. Bogdan Kulas Zastępca Komendanta Policji, asp.Jarosław Krupa Kierownik Posterunku Policji w Suścu,Stanisław Nawrocki Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów,Tadeusz Suski Radny Powiatu Tomaszowskiego, Tomasz Skroban Sekretarz UG Susiec, Joanna Kowalczuk Dyrektor GOK Susiec oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.