Dożynki gminy Susiec

Tegoroczne dożynki gminy Susiec odbyły się 18 sierpnia 2019 roku w miejscowości Paary.Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kaplicy, którą sprawowali: ks. Krzysztof Rogalski, ks. Jarosław Pukaluk, ks. Mariusz Pastuszak oraz ks. proboszcz Piotr Lizakowski, a przygrywała Orkiestra Dęta z Łosińca a śpiewał zespół Parzanki.
Po mszy korowód dożynkowy udał się na plac, na którym odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której zostały wręczone odznaczenia Ministra Rolnictwa – “Zasłużony dla Rolnictwa” dla: Tomasza Witkowskiego, Ewy Wójtowicz, Krystiana Pakuły i Dariusza Portki. Odbyła się również ceremonia przekazania przez Starostów Dożynek tradycyjnego chleba na ręce gospodarzy.

W części artystycznej na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Łosińca pod batutą Janusza Kiecany, zespoły śpiewacze: Parzanki z Paar, Zagórzanki z Łuszczacza, Grabowiczanki z Grabowicy i Jutrzenka z Ciotuszy Nowej, a także Klub Seniora z gm. Susiec, kabaret Aluzja z Tomaszowa Lubelskiego oraz Kapela Uroczysko z Krasnegostawu, zespół Gold Relax i zespół Masterfox.

W tym dniu zostały rozstrzygnięte trzy konkursy na wieniec dożynkowy, posesję oraz stoisko regionalne. Koła Gospodyń Wiejskich z Paar, Suśca, Oseredka i Huty Szumy przygotowały stoiska z regionalnymi potrawami. 
W dożynkach udział wzięli m.in.: Jan Fila – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Zbigniew Naklicki – wójt gminy Susiec, Tomasz Skroban – sekretarz gminy Susiec, Tadeusz Suski – radny Rady Powiatu, Krzysztof Gałaszkiewicz – dyrektor Lubelskiego Oddziału ARiMR, Leszek Ważny – przewodniczący Rady Gminy w Suścu, przedstawiciele jednostek mundurowych, mieszkańcy gminy.

harcerze z 29. DH “Bursztynowy Szlak” z Majdanu Sopockiego, którzy z flagami Polski pięknie poprowadzili korowód dożynkowy, Orkiestra Dęta z Łosińca, poczty sztandarowe.

Starostami dożynek byli: Beata Sienkiel i Witold Sienkiel.

fot. UG w Suścu