Dożynki gminy Lubycza Królewska

W niedzielne popołudnie, 18 sierpnia 2019 roku rolnicy z gminy Lubycza Królewska spotkali się w Machnowie Nowym by podziękować za tegoroczne plony.

Uroczystości rozpoczęła tradycyjna Msza Święta w intencji rolników, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Jarosław Cioch. Po uroczystej eucharystii przemarszem dożynkowym przeniesiono się na orlik przy SKR Machnów Nowy gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Było tradycyjne częstowanie chlebem dożynkowym przez Marka Łuszczyńskiego Burmistrza Lubyczy Królewskiej, wręczenie medali zasłużonym rolnikom oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy co było nie lada wyzwaniem.

Na scenie zaprezentowały się wspaniałe zespoły m.in: zespół Pogranicze, Orkiestra Strażacka z Lubyczy Królewskiej, zespół Rapsodia oraz artyści z Ogniska Muzycznego Tryton. Wśród atrakcji zaplanowano także zabawy oraz loterie dla dzieci. Nie zabrakło strażackiej grochówki oraz pysznych wypieków przygotowanych przez panie z KGW z terenu gminy.

Na dożynki w Machnowie Nowym przybyli: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Katarzyna Gucz Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Stanisława Koper Dyrektor PUP, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice, ppor. SG Marcin Kozłowski z Placówki SG w Lubyczy Królewskiej, Katarzyna Piechnik Sekretarz Urzędu w Lubyczy Królewskiej oraz Mariusz Lewko Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej.

fot. UMiG w Lubyczy Królewskiej