Strażacka wizyta

W dniach 5-9 lipca b.r. na terenie powiatu przebywała 4-osobowa delegacja strażaków partnerskiego Powiatu Freudenstadt, na czele z komendantem powiatowym Frankiem Jahrausem. Tym razem w programie pobytu gości z Niemiec znalazły się m.in. wizyty w Firmie WAWRZASZEK ISS w Bielsku-Białej produkującej samochody pożarnicze i w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz wysłuchanie Koncertu Promenadowego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego na Rynku Wodnym w Zamościu. Z kolei w dniu 7 lipca niemieccy strażacy mieli możliwość obejrzenia Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP rozegranych na obiektach sportowych w Cukrowni Wożuczyn. Komendant Frank Jahraus wręczył tam puchary dla jednostek OSP, które uzyskały najlepsze wyniki w konkurencji ćwiczeń bojowych. Goście odwiedzili również siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Komendę Powiatową Policji oraz Starostwo Powiatowe gdzie spotkali się z sekretarzem powiatu Dariuszem Czopem. Na zakończenie wizyty tomaszowscy strażacy otrzymali zaproszenie do odwiedzenia Powiatu Freudenstadt w roku przyszłym.