Spotkanie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska

W dniu 10 lipca 2019r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie odbyło się spotkanie z Pawłem Gilowskim Prezesem WFOŚiGW oraz Grzegorzem Grzywaczewskim Wiceprezesem Funduszu dotyczące możliwości podjęcia skutecznych działań zmierzających do likwidacji Barszczu Sosnowskiego w Gminie Lubycza Królewska. Roślina rozrasta się w niebywałym tempie, a jej zwalczanie jest bardzo ciężkie, ponieważ barszcz wytwarza silne toksyny, które w negatywny sposób oddziałują na skórę. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną niezwykle kłopotliwą, która w sposób inwazyjny zajmuje tereny, na których się rozwija. Na terenie powiatu tomaszowskiego szczególnie rozprzestrzeniła się w Lubyczy Królewskiej. Dodatkowo tematem spotkania była współpraca pomiędzy Funduszem a Starostwem Tomaszowskim w zakresie propagowania Programu Regeneracji środowiskowej gleb. W spotkaniu uczestniczyli: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Katarzyna Gucz Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marek Łuszczyński Burmistrz Lubyczy Królewskiej oraz Mariusz Lewko Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej.